spravy.sk spravy.sk

Budovu, v ktorej bývala, zachvátil obrovský požiar. Tým, čo urobila, zachránila životy celej rodiny!
zdroj:

Budovu, v ktorej bývala, zachvátil obrovský požiar. Tým, čo urobila, zachránila životy celej rodiny!

V poslednej chvíli si zachovala chladnú hlavu a dostala naozaj geniálny nápad.

39-ročná mamička menom Natasha Elcock bývala spolu s celou svojou rodinou v Grenfell Tower, v Londýne. Budovu však zachvátil obrovský požiar. Natasha, jej priateľ a jej 6-ročná dcérka zostali uväznení v byte na 11-tom poschodí. Nasledovali radu požiarnikov a zostali čakať v byte, do ktorého však postupne prenikal oheň!

wikipedia.org

Natasha si zachovala chladnú hlavu a vedela, že do príchodu hasičov potrebuje ešte získať nejaký čas. V tej chvíli dostala geniálny nápad, vďaka ktorému zachránila životy celej rodine. Všetkých vzala do kúpeľne a pustila vodu zo všetkých kohútikov. „Vytopila som kúpeľňu a udržiavala som čo najvlhšie prostredie. Možno nám to zachránilo životy,“ prezradila. V kúpeľni tak prečkali ešte ďalších 90 minút.

justgiving.com

Potom im požiarnici dali ďalšie inštrukcie a kázali im opustiť byt. „Skúšali sme dvere, ale boli príliš horúce. Dvere sa prehýbali od tepla a okná praskali. Bolo to hrozné," povedala Natasha. Dodala, že o pomoc volala najmenej 100-krát, kým prišli záchranári a o 3-tej hodine nadránom ich vyslobodili z horiaceho bytu.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Zaujímavosti

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia