spravy.sk spravy.sk

Drastické? V Alabame budú pedofilov chemicky kastrovať
zdroj: pexels.com

Drastické? V Alabame budú pedofilov chemicky kastrovať

Pedofília je v odbornom poňatí trvalá alebo dlhodobá náklonnosť či reaktivita s erotickým rozmerom prevažne alebo výlučne voči neplnoletým chlapcom alebo dievčatám. Je to niečo, o čom sa ťažko hovorí a ešte ťažšie sa takéto prípady riešia v reálnom živote.

V štáte Alabama sa ale rozhodli bojovať proti takýmto delikventom, ktorí sexuálne zneužijú osoby mladšie ako 13 rokov. Samozrejme, že ich čaká väzenie, no tam ich trest nekončí. V Alabame totiž schválili zákon, ktorý určuje, že mesiac pred prepustením z väzby takýto človek absolvuje chemickú kastráciu. Chemická kastrácia zahŕňa podávanie liekov, buď prostredníctvom tabliet alebo injekcií, čím sa odstraňuje sexuálny záujem a znemožňuje osobe vykonávať sexuálne akty. 

Celý tento proces si každý jeden odsúdený bude musieť platiť z vlastného vrecka. Neexistujú žiadne výnimky a výhovorky o platobnej neschopnosti, či nedostatku prostriedkov. Ak odsúdený prestane "liečbu" užívať, okamžite sa vráti do väzenia. 

Použitie chemickej kastrácie je však medzinárodne kontroverzné a kritici tvrdia, že nútená chemická kastrácia porušuje ľudské práva. Guvernérka Alabamy Kay Ivey však rozhodnutie obhajuje: „Tento zákon je krokom vpred k ochrane detí v Alabame.“ Chemickú kastráciu vo svojej individuálnej podobe využíva niekoľko ďalších amerických štátov ako napríklad Louisiana či Florida.

pixabay.com

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia