spravy.sk spravy.sk

Ak zvládnete týždeň bez smartfónu, dostanete 1 000 dolárov. Jedinou záchranou vám bude zastaralá "vyklápačka"
zdroj: pixabay.com

Ak zvládnete týždeň bez smartfónu, dostanete 1 000 dolárov. Jedinou záchranou vám bude zastaralá "vyklápačka"

Spoločnosť Frontier Communications prišla so zaujímavým sociálnym experimentom. Sama sa zaoberá poskytovaním internetových služieb a veľmi dobre si uvedomuje, že ľudia sú na svojich mobilných telefónoch závislí. Nahrádzajú im bežnú realitu, postačujú im len profily ľudí, nie ľudia samotní. Žiaľ, je to tak.

Viete si teda predstaviť, že by ste vydržali bez svojho smartfónu celý týždeň? Pre niekoho nemožné, no dá sa to. Ak sa pýtate, prečo sa spoločnosť, ktorá poskytuje internetové služby rozhodla urobiť niečo takéto, tak odpoveď je tu. Klasická Motorola - vyklápačka, po ktorej túžil snáď voľakedy každý z nás, oslavuje 30 rokov. 

Práve z tohto dôvodu spoločnosť Frontier Communications vymyslela „Flip Phone Challenge“. Výzva spočíva teda v tom, že odložíte na jeden týždeň svoj smartfón, dostanete mapu, poznámkový blok, vreckový telefónny zoznam na zapisovanie čísiel a samozrejme ikonickú "vyklápačku". Ako bonus vám spoločnosť pribalí CD z 90. rokov, aby ste mali čo počúvať. Ak to daný človek zvládne, dostane odmenu 1 000 dolárov. 

pixabay.com

Celý týždeň bude takýto človek monitorovaný a budú zaznamenávané informácie ako: Koľkokrát si chcel človek niečo vygoogliť, alebo ako často sa potreboval pozrieť svoj mail.

Ak sa chcete zapojiť, všetky info a formulár nájdete TU

zdroj: bgr.com

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia