spravy.sk spravy.sk

Aké slnečné okuliare budú hitom počas leta 2019
zdroj: shutterstock.com

Aké slnečné okuliare budú hitom počas leta 2019

Štýlové slnečné okuliare nie sú len účinnou ochranou pred škodlivým UV žiarením. Ženy i muži po celom svete ich využívajú ako módny doplnok, ktorý dokáže oživiť každý outfit. Ak práve teraz hľadáte štýlovú ochranu vášho zraku, mali by ste zbystriť pozornosť. Prinášame vám totiž 5 typov okuliarov, ktoré budú IN túto sezónu.

Cat-eye okuliare 

Verili by ste, že tento druh okuliarov bol štýlovým módnym doplnkom už v minulosti? V 50. a 60. rokoch cat-eye obľubovali svetové ikony ako Audrey Hepburn alebo Marilyn Monroe a tento rok budú opäť v kurze. Sú originálnych kúskom, vďaka ktorému si môžete vašu tvár opticky predĺžiť a zúžiť. Tento trik využívajú najmä ženy, ktoré majú okrúhlu tvár.

V súčasnosti sú veľmi trendy rôzne cat-eye. Môžete si zvoliť nadrozmernejšie, farebné ale i mini cat-eye. Jedinečné cat-eye štýlovky ponúka prémiová značka DITA, ktorú však na Slovensku nájdete iba v luxusnej optike DUOS.

DITA EYEWEAR FOR DITA VON TEESE 01

Jednoliate okuliare

Ďalšou zaujímavou novinkou tohto roka sú určite najrozmerné jednoliate štýlovky. Pri výbere nezáleží, či budú mať hranatejší alebo okrúhlejší tvar, dôležitá je obrovská jednoliata šošovka.

Ďalšou výhodou týchto štýloviek je to, že vďaka veľkým sklám dokážu poskytnúť naozaj dokonalú ochranu vašim očiam, čo sa napríklad pri mini okuliaroch povedať nedá. V súčasnosti nájdete v optikách rôzne jednoliate štýlovky, my vám určite odporúčame tieto slnečné okuliare Dior.

Dior ADDICT1 000

Štýlové okrúhle okuliare

Hľadáte originálny módny kúsok, ktorý by vášmu každodennému outfitu dodal kvapku hippie alebo vintage štýlu? Ak ste odpovedali áno, máme pre vás skvelý tip. Sú nim lenonky. Čaro týchto štýloviek objavili už 60. rokoch John Lennon alebo rockové hviezdy ako Ozzy Osbourne alebo Liam Gallagher z Oasis.

Lenonky sa hodia najmä ľuďom, ktorí majú ostré línie tváre alebo hranaté črty, ktorými ich dokážu výborne zjemniť. Nie sú zas vhodné pre ľudí, ktorí majú okrúhlu tvár.

Cazal 9080 002

Mini okuliare

Mini alebo aj tiny okuliare sú horúcou novinkou tohtoročných teplých dní. Toto leto budú IN v rôznych tvaroch, napríklad obdĺžnikové, cat-eye, trojuholníkové alebo srdiečkové.

Tento typ bol po prvýkrát v móde už v 50. a 90. rokoch. Na tento trend sme nemuseli ani dlho čakať a je opäť tu. Tiny štýlovky sú síce naozaj unikátnym doplnkom, ale nehodia sa každému. Ak hľadáte naozaj originálne štýlové tiny okuliare, určite si pozrite štýlovú kolekciu od módnej značky Balenciaga.

Unikátne pilotky

Hľadáte štýlové slnečné okuliare, ktoré sa hodia takmer ku každému outfitu a sú vhodné pre takmer každý typ čŕt tváre? Pilotky sú potom to, čo hľadáte. Tieto štýlovky boli pôvodne vynájdené ešte v 30. rokoch ako účinná ochrana pre pilotov a do dnešného dňa patria k najobľúbenejším typom okuliarov.

Toto leto budú IN najmä pilotky, ktoré majú zaujímavé zdobenie alebo sú nejakým spôsobom iné, ako klasické pilotky od značky Ray-Ban. Zaujímavé pilotky ponúka napríklad značka Carrera.

Carrera 1013/S 001

Nájsť vhodnú ochranu očí nie je vôbec jednoduché. Na trhu totiž nájdete veľké množstvo rôznych farieb rámov a tvarov okuliarov. Pri výbere by ste však nikdy nemali zabúdať na jednu dôležitú vec. Kvalita je naozaj dôležitá, a preto si vyberajte okuliare, ktoré poskytnú vášmu zraku 100% ochranu.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Tlačové správy

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia