spravy.sk spravy.sk

Fínska rozprávka, Kanaďanov zložil obor Anttila - ohlasy médií
zdroj: jäzva

Fínska rozprávka, Kanaďanov zložil obor Anttila - ohlasy médií

Ohlasy médií na finále 83. majstrovstiev sveta v hokeji v Bratislave Kanada - Fínsko (1:3):

Ilta-Sanomat (Fín.): "Statoční levi! Desaťtisíc ľudí oslavovalo zisk titulu na námestí Kauppatori. Ulice Helsínk sa premenili na divoký karneval."
Helsingin Sanomat (Fín.): "Senzácia na svete - Fínsko je majster sveta! Levi senzačne vyhrali zlato na svetovom šampionáte. Oslavy budú po prílete zo Slovenska pokračovať v Helsinkách."
yle.fi (Fín.): "Hrdinovia bez nepriateľov. Levi obrátili papierové prognózy naruby. Fínsko sa stalo supersilou vo svetovom hokeji. Fíni ovládli svetový šampionát na Slovensku iba s dvoma hráčmi z NHL."
TSN (Kan.): "Rozprávkový príbeh je dokonaný. Fíni zdolali Kanadu a dobyli zlato na svetovom šampionáte."
CBC (Kan.): "Fíni skolili Kanadu a po sedemročnej pauze ukončili zlaté medailové suchoty. Marko Anttila strelil víťazný gól, Kanaďanom musí stačiť druhé striebro za tri roky."
Edmonton Sun (Kan.): "Kanada sa musí uspokojiť so striebrom po tom, ako v nedeľnom finále majstrovstiev sveta podľahla Fínsku 1:3. Fínsky kapitán Marko Anttila svojím druhým gólom v zápase prelomil na začiatku tretej tretiny nerozhodný stav. Fíni zdolali Kanadu aj druhýkrát na šampionáte."
hokej.cz (ČR): "Zlato po ôsmich rokoch! Fínom Bratislava svedčí, Kanaďanov zložil obor Anttila. Švédska nadvláda sa končí, ale nie severská. Podceňovaný fínsky výber si po Švédsku a Rusku vyšliapol vo finále na Kanadu a oslavuje senzačné zlato."
iDnes.cz (ČR): "Fíni po ôsmich rokoch zopakovali bratislavské zlato. O titule šampiónov rozhodol dvoma gólmi Marko Anttila. Výborný výkon podal brankár Kevin Lankinen, pochytal 43 pokusov súpera."
iSport.cz (ČR): "Fínsky hokejový zázrak je na svete! Fíni sú majstri sveta, finále rozhodol kapitán Anttila."
iihf.com: "Fíni si to na Slovensku zopakovali. Ak ste pred šampionátom nepoznali hráčov neskúseného fínskeho národného tímu, tak teraz si ich mená už budete pamätať. Tento výber neznámych hokejistov a reprezentačných nováčikov zdolal Kanadu. Fíni aj na druhom šampionáte, ktorý sa konal na Slovensku, vybojovali zlato."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: MS v hokeji 2019

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia