spravy.sk spravy.sk

Každý psík v útulku má svoj príbeh. Študenti z Trnavy sa ho snažia krásne využiť a pomôcť im!
zdroj: facebook.com

Každý psík v útulku má svoj príbeh. Študenti z Trnavy sa ho snažia krásne využiť a pomôcť im!

Útulky po celom Slovensku sú plné psíkov, ktoré potrebujú pomoc. Mnoho z nich postihol ťažký osud. Týranie, prespávanie na ulici, život bez jedla. Toto sú príbehy, s ktorými sa zamestnanci útulku každodenne stretávajú. Mladým ľuďom však takáto situácia nie je ľahostajná. Snažia sa pomôcť pomocou študentského projektu tým, ktorí to nevedia povedať.

Spustili projekt s názvom Túlavé labky, v ktorom budú predávať bavlnené tašky na podporu trnavského útulku. Každá z týchto tašiek nesie príbeh jedného psíka s „túlavými labkami“. Polovica z ceny poputuje priamo trnavskému útulku a ľuďom, ktorí už vedia, čo je pre psíky najlepšie.

Tašky si študenti vyrábajú sami pomocou šablón. Každý dizajn si navrhli, preniesli na šablónu a farbou na textil ich nanášajú na tašky. Je to jednoduchý, ale aj kvalitný spôsob tvorenia tašiek. 

Tašky sú ekologické a vyrobené z kvalitného materiálu. Vďaka tomu udržia aj ťažšie nákupy a samozrejme, sú vhodné na viacnásobné použitie. Okrem psíkov sa poďakuje aj planéta, keďže plastové tašky výrazne prispievajú k tvorbe neudržateľného odpadu. A koniec koncov, v dlhodobom smere môžu aj ušetriť, pretože nebudú musieť kupovať jednorazové plastové tašky pri každej návšteve obchodu. Ku každej taške dostane kupujúci aj sprievodný list, kde sa dočíta životný príbeh vybraného psíka. Dozvie sa ako sa do útulku dostal, ako prežíval prvé dni a ako sa má teraz. 

„Práca v útulku nie je len finančne, ale aj časovo náročná. Týmto projektom by sme chceli pomôcť trnavskému útulku. Náklady sú veľmi veľké a psíkov je čoraz viac. Preto sú podobné organizácie často odkázané na pomoc od dobrovoľných prispievateľov. Chceme ľudí motivovať k tomu, aby pomohli tak, že okrem dobrého pocitu dostanú aj drobnosť, ktorú využijú alebo ňou potešia svojich známych,“ hovorí Marek Földi, jeden z autorov projektu Túlavé labky.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia