spravy.sk spravy.sk

Videli ste už ružového slona? Tak vedzte, že existuje
zdroj: facebook.com

Videli ste už ružového slona? Tak vedzte, že existuje

Viete vôbec, že na svete žijú ružové slony? Tak vedzte, že áno!

V národnom parku Kruger v rezervácii MalaMala Game Reserve sa medzi sloňou rodinou objavil cca pred rokom nový prírastok, ktorý však zaujal aj miestnych, a to práve vďaka svojmu sfarbeniu. Malý sloník je totiž ružový.

S svojou rodinou žije sloníča vo voľnej prírode v Južnej Afrike, preto je na mieste obava, či nezvyčajné sloníča nezabijú. Takýchto jedincov je na svete len zopár a každý vie, že inakosť sa vo zvieracej ríši neodpúšťa.

Slony sú ale veľmi rodinne založené tvory, preto sa odborníci domnievajú, že slonie mláďa prežije. 

Fotografiu urobil zamestnanec národného parku Tim Jansen van Vuuren. Ten sa domnieva, že zviera trpí tzv. leucizmom. Ide o stratu pigmentu a môžeme si ho často pomýliť s albinizmom. V tomto prípade je ale sloníča celé ružové, čo naznačuje zníženie viacerých pigmentov, nielen melanínu. Má tiež tie najpozoruhodnejšie, takmer až strašidelné modré oči. „Je to stav, ktorý zviera ovplyvní na celý život. Zároveň je však slon jedným z najzaujímavejších fenoménov, aké som kedy videl. Podobné úkazy sa veľmi ťažko dokumentujú a je naozaj zázrak, keď sa vám ich vôbec podarí zahliadnuť,“ hovorí Tim Jensen van Vuuren.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia