spravy.sk spravy.sk

Filantrop Morgan Freeman svoju farmu premenil na rezerváciu pre včely
zdroj: TASR/AP

Filantrop Morgan Freeman svoju farmu premenil na rezerváciu pre včely

Hovorí sa, že ak raz zomrie posledná včela, ľudstvo je odsúdené na zánik. Väčšina ľudí si ani neuvedomuje, aké dôležité úlohy včely zohrávajú vo fungovaní našej prírody.

O úpadok včelárstva sa začal zaujímať aj herec Morgan Freeman. Poviete si, ved to je čudné, veď ten musí mať plné ruky práce s nakrúcaním filmov, no nie je to tak. 82- ročný herec Morgan Freeman sa preto rozhodol, že si svoj 124 akrový ranč neponechá len pre seba, ale podelí sa oň so včelami.

Verejne o svojej láske k včelárstvu po prvý raz prehovoril ešte v roku 2014. Stalo sa tak v The Tonight Show s obľúbeným hercom, komikom a televíznym moderátorom Jimmym Fallonom. Freeman odhalil aj to, čo ho motivovalo, aby s včelárstvom vôbec začal. „Existuje spoločné úsieli o prinavrátenie včiel späť na našu planétu. Neuvedomujeme si, že sú základom, myslím rastu planéty a rozvoja vegetácie,“ prezradil herec.

Na svoj pozemok nechal preniesť 26 včelích úľov, tam ich kŕmi cukrom a vodou. Snaží sa, aby mali včely na pozemku dostatok rastlín a kvetov. Najviac má v obľube magnólie, či levanduľu. "Mám na svojom pozemku množstvo kvitnúcich rastlín a zamestnal som aj záhradníčku. Jej úlohou je nielen starať sa o záhradu ale zistiť, čo včelám vyhovuje najviac. Preto pestujeme veľa levandule, ďateliny a okolo 140 magnólií," vyznal sa v televíznej relácii. 

Do práce so včelami je taký zamilovaný, že nepotrebuje žiadny oblek na to, aby sa chránil pred ich žihadlami. Načo. Včely predsa poznajú tých, ktorí im chcú ublížiť, a tých, ktorí im chcú pomôcť. 

Okrem kŕmenia Morgan do života včelstiev nijako nezasahuje. 

zdroj: forbes.com

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia