Spravy.sk Spravy.sk

Psík prežil mohutný požiar v Kalifornii a celý mesiac čakal na mieste zhoreného domu. Veril, že sa tam majitelia vrátia
zdroj: facebook.com

Psík prežil mohutný požiar v Kalifornii a celý mesiac čakal na mieste zhoreného domu. Veril, že sa tam majitelia vrátia

Mohutný lesný požiar, ktorý pripravil o život desiatky ľudí a zničil tisíce domov na severe amerického štátu Kalifornia. Rozsiahly lesný požiar v okrese Butte, známy pod názvom Camp Fire (Táborák), vypukol 8. novembra na úpätí pohoria Sierra Nevada severne od mesta Sacramento. Rýchlo sa rozšíril na územie s rozlohou 620 štvorcových kilometrov, pričom väčšinu mesta Paradise zničil v priebehu jedného dňa. Išlo o lesný požiar s najtragickejšou bilanciou v Spojených štátoch za najmenej posledné storočie.

Požiar si vyžiadal najmenej 85 ľudských životov, pričom 249 osôb je stále na zozname nezvestných.

Ľudia tak prišli o svoje domovy, aj svojich blízkych. Medzi blízkych môžeme pokojne zaradiť aj domácich miláčikov, ktorí sa buď stratili, alebo uhynuli. 

Príbeh staršej pani, ktorú rovnako postihol veľký požiar, ale dojíma ľudí po celom svete. Andrea Gaylord musela ujsť pred plameňmi. Pri záchrane sa jej stratil jej psík Madison. Verný psík ale zostal v jednom z postihnutých mestečiek, pretože požiar sa rozšíril tak rýchlo, že jeho majiteľom už bol zakázaný vstup do oblasti, aby neriskovali vlastné životy.

Po celom mesiaci sa Andrea vrátila domov, teda pozrieť sa na torzo svojho domova. Keď uvidela svojho psíka Madisona, neverila vlastným očiam. 

Jej miláčik ju čakal priamo na pozemku. „Predstavte si tú lojalitu, že tu zostal v takých zlých podmienkach a čakal na mňa. Je to také emotívne." 

Pýtate sa, ako je možné, že tam psík prežil celý mesiac? Do postihnutej oblasti mali vstup len záchranári, či dobrovoľníci z rôznych organizácií, a tí sa o psíka celý ten čas starali. Nosili mu jedlo a vodu. Nikto ho však nedokázal dostať na iné miesto. Akosi cítil, že tam musí zostať. 

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac