spravy.sk spravy.sk

Nikdy nie je neskoro naučiť sa lyžovať
zdroj: shutterstock.com

Nikdy nie je neskoro naučiť sa lyžovať

Začať s lyžovaním nie je neskoro v žiadnom veku. Lyžovanie prospieva nášmu zdraviu a okrem toho, že strávite čas na čerstvom vzduchu, precvičíte takmer celé telo. Ako sa ale dobre obliecť na vaše prvé chvíle na zjazdovke, vám poradíme v nasledujúcom článku.

Benefity lyžovania

Lyžovanie, tak ako každý iný šport, prospieva nielen fyzickej kondícii ale aj psychike. Pohybom sa uvoľňuje stres a zažívame príjemné uvoľnenie. Po víkende na horách sa tak budete tiež vedieť lepšie sústrediť na prácu.

Lyžovanie prispeje aj k vášmu dobrému tráveniu a kvalite spánku, pretože k tomuto športu patrí neodmysliteľne čistý horský vzduch bez smogu či iných nečistôt. Na svahu si vďaka nemu prečistíte dýchacie cesty a naberiete poriadnu dávku kyslíka.

Ako sa obliecť na svah?

Aby ste sa na svahu cítili dobre, potrebujete funkčné lyžiarske oblečenie. Môžete si vybrať lyžiarsku bundu a nohavice. Lyžiarske bundy sa vyrábajú z nepremokavých materiálov. Zabezpečia vám tiež ochranu proti vetru.

V kvalitnej lyžiarskej bunde vám bude príjemne teplo po celý deň. Na trhu si môžete vybrať modely  pre celú rodinu. Pánske, dámske aj detské lyžiarske bundy, ktoré sa vyrábajú v peknom modernom dizajne.

Samozrejmosťou je odnímateľná alebo fixná kapucňa. Niektoré modely disponujú aj praktickým snežným pásom, vreckami a možnosťou zatiahnutia rukávov na zabránenie vniknutia snehu. Pri kúpe nezabudnite na funkčné spodné prádlo.

Skúste lyžiarske overaly

Pre deti môžete kúpiť aj lyžiarsky overal. Jeho výhodou je spojenie nohavíc a bundy do jedného celku, čo zabráni vniknutiu snehu pod bundu.

Lyžiarske overaly udržia vaše deti v teple počas celého dňa. Nepremokavý materiál zabezpečí, že budú po celý čas aj v suchu. Odolnosť voči vetru by mala byť pri tomto type lyžiarskeho oblečenia samozrejmosťou.

Deti iste ocenia aj vrecká na zips a teplučkú kapucňu. Pre zabránenie vniknutia snehu do rukávov vyberajte lyžiarske overaly so snežnými manžetami. Aby ste mali vaše dieťa stále na očiach, môžete kúpiť lyžiarsky overal s reflexnými prvkami. Zabezpečia tiež lepšiu viditeľnosť detí na svahu pre ostatných lyžiarov. A nakoniec si jeden alebo viac takýchto kúskov vyberiete možno aj pre seba.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Tlačové správy

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia