spravy.sk spravy.sk

Krása si vyžiadala svoju daň. Ľudia kvôli fotografiám zničili nádhernú ružovú lúku
zdroj: instagram.com

Krása si vyžiadala svoju daň. Ľudia kvôli fotografiám zničili nádhernú ružovú lúku

Ľudia jednoducho milujú miesta, ktoré sú fotogenické. Po celom svete existujú také miesta, ktoré jednoducho musíte navštíviť a odfotiť sa pri nich. Sú to rôzne pamiatky, stavby, unikáty, pláže.... Je toho naozaj veľa. Potom sú na svete ale miesta, o ktorých sa možno až tak nevie, nie sú akoby také komerčné, no blázniví turisti si ich aj tak nájdu. Veď predsa za fotku na Instagrame to stojí.

Jedným takým miestom je aj tzv. ružová lúka, ktorá sa nachádza v čínskom meste Chang-čou. Stavíme sa, že ste o tejto lúke nepočuli, no keď uvidíte, ako to tam vyzerá, iste by ste tam radi zavítali. Tráva je ružová preto, že kvitne. Deje sa tak počas dvoch mesiacov jesene.

Pomerne dlho bolo toto miesto skryté a ľudia o ňom nevedeli, no to je už dávno minulosťou. Turisti masívne prichádzajú na toto miesto s fotoaparátmi v ruke a robia si fotky. Čo je však smutné, že absolútne nedávajú pozor, kam šliapu, kde sedia a čo ničia. Ak by sa turisti pohybovali po cestičkách medzi trsmi, tak by to bolo v poriadku, no ale nie je to tak. Na lúke s vysokou ružovou trávou sú tak vyšľapané a vydupané fľaky. Tráva tak na týchto miestach schne a stráca svoju ružovú farbu.  shanghai.ist

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac