spravy.sk spravy.sk

Až polovica mladých ľudí sa cíti vyčerpane. Čo je za tým a ako bojovať s vyčerpaním?
zdroj: TS

Až polovica mladých ľudí sa cíti vyčerpane. Čo je za tým a ako bojovať s vyčerpaním?

Poznáte to, prídete z práce a namiesto upratovania domácnosti by ste si najradšej ľahli na gauč a oddychovali s vyloženými nohami.

Až polovica mladých ľudí sa cíti vyčerpane. Čo je za tým a ako bojovať s vyčerpaním?

Poznáte to, prídete z práce a namiesto upratovania domácnosti by ste si najradšej ľahli na gauč a oddychovali s vyloženými nohami.

Takéto myšlienky nemajú len ľudia v stredných rokoch, ale čoraz častejšie aj mladí ľudia. Nebude za tým lenivosť, ale únava, ktorá vzniká pod vplyvom stresu a závislosti od moderných informačných technológií.

Čo je príčinou vzniku vyčerpania a ako s ním bojovať? Aj v tomto vám poradíme.

Zmena stravovacích návykov

Častou príčinou vyčerpania môžu byť aj nesprávne, čiže zlé stravovacie návyky. Ak vášmu žalúdku doprajete len ťažko stráviteľné jedlá navyše v nočných hodinách, nemôžete očakávať, že sa budete cítiť dobre.

Urobte všetko pre to, aby sa váš žalúdok netrápil a jedzte zdravšie. Odzrkadlí sa to nielen na vašej pleti (zmizne vám akné), ale odzrkadlí sa to aj na vašej nálade. Nebudete sa cítiť takí vyčerpaní.

Ak vás ale príliš často bolieva brucho aj napriek tomu, že sa stravujete zdravo, skúste ísť k lekárovi, nech vám zistí, či nemáte alergiu na lepok. Príčinou častej únavy môže byť prekvapivo aj celiakia. Ak vám bude potvrdená, budete musieť okamžite nabehnúť na bezlepkovú diétu a jesť zdravšiu bezlepkovú stravu. Zo začiatku to ale bude veľká zmena, no zvyknete si.

Trávte viac času vonku v prírode

Príroda je liek. Príroda je čistota. V prírode zabúdame na všetko zlé a užívame si prítomný okamih.

Ak vás trápi vyčerpanie, spomaľte a nájdite si čas na pravidelné prechádzky v prírode. Pomôžete aj svojej figúre a za pár mesiacov sa budete môcť pochváliť pevným zadkom a nohami. Dámy by si mali obúvať pevnejšie, ideálne bežecké dámske tenisky, ktoré majú spevnené a zároveň protišmykové podrážky. Páni samozrejme pánske bežecké tenisky.

Na vyčerpanie fantasticky pomáha hodinová prechádzka v prírode mimo ruchu mesta. Odporúčame vám kúpiť si nordic walking palice a objaviť krásy tohto pomerne jednoduchého športu.

Kúpele – dokonalý relax

Už dávno neplatí, že do kúpeľov chodia len starší ľudia a dôchodcovia. Ak vás trápi vyčerpanie a potrebujete si oddýchnuť nielen po psychickej stránke, ale aj po tej fyzickej, odporúčame aj teraz na jeseň rezerváciu wellness pobytu a procedúr. Zo všetkých procedúr odporúčame komplet všetky vodoliečebné procedúry. Rašelinový, bahenný, bylinný, minerálny, vaňový kúpeľ a ešte mnoho ďalších vám pomôže zbaviť sa vyčerpania.

Ak sa nechcete cítiť každý deň vyčerpane, uberte tempo v práci a vypadnite na pár dní mimo domova a práce. Skúste sa naučiť filtrovať negatívne názory na vašu osobu. Aj tento postoj vám pomôže zbaviť sa vyčerpania a vďaka tomu si začnete užívať život oveľa viac.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Tlačové správy

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia