spravy.sk spravy.sk

Rekonštrukcie, ktoré z vašej obývačky spravia krajšie miesto
zdroj: TS

Rekonštrukcie, ktoré z vašej obývačky spravia krajšie miesto

Obývačka, ako jedna z najdôležitejších miestností domácnosti, si zaslúži pri zariaďovaní najviac pozornosti. Prijímame v nej všetky návštevy, stretávame sa v nej so všetkými rodinnými príslušníkmi a už len z toho dôvodu, že táto izba bude neustále na očiach, by sme sa mali snažiť zariadiť si ju čo najlepšie.

Ak ale chcete po rokoch zmeniť dizajn vašej obývačky, poradíme vám, na aké rekonštrukcie sa zamerať.

Montáž sadrokartónu a zníženie stropu

Ak máte krivé steny a ani strop nie je najrovnejší a najvzhľadnejší, skúste zmenu, ktorá je v súčasnosti veľmi obľúbená a viaceré stavebné firmy majú túto rekonštrukciu v malíčku. Zmenou stropu, čiže montážou kvalitného sadrokartónu a s inštaláciou bodových svetiel, docielite modernejší dizajn a vaša obývačka dostane úplne iný rozmer. Nezabúdajte ale aj na to, že bodovými LED svetlami si budete môcť rozsvietiť práve v tej časti obývačky, v ktorej chcete. Ak máte garníže so záclonami, znížením stropu budete musieť zjavne riešiť aj vŕtanie a premiestňovanie garníže.

To je však maličkosť v porovnaní s tým, akú veľkú zmenu vám prinesú bodové svetlá a zníženie stropu kvalitným sadrokartónom.

Nová podlaha

Ošúchaná, praskajúca, stará a nevzhľadná podlaha dokáže dizajn obývačky úplne pokaziť, a to aj v tom prípade, ak máte nový nábytok v obývačke. Výmenou starej podlahy sa vaša obývačka zmení, a to samozrejme k lepšiemu. Ak uvažujete nad zmenou podlahovej krytiny a neviete sa rozhodnúť, akú si vybrať, tak v tom prípade by sme vám odporúčali vinylové podlahy. Vinylové podlahy sú cenovo prijateľné, máte k dispozícii širokú škálu štýlov, ľahko sa udržiavajú, sú odolné voči vlhkosti a majú protišmykový povrch. Vinylová podlaha je lacnejšia ako ktorákoľvek drevená podlaha, no kvalitou sa im veľmi podobá.

Výmena interiérových dverí do obývačky

Aj interiérové dvere na obývačky dokážu prekvapivo zmeniť dizajn obývačky k lepšiemu, najmä vtedy, ak s výmenou dverí vymeníte aj zárubne. Odporúčame vám plné dvere a čo sa týka zárubní, vyberajte si z kvalitných zárubní s podzárubňami, obložkových zárubní a skrytých hliníkových zárubní. Všetky typy zárubní sú kvalitné a hodia sa do moderných interiérov, takže je len na vás, ktorý si vyberiete.

Každá z týchto investícií má čosi do seba. Ak uznáte za pravdu to, že vaša obývačka potrebuje zmenu a máte našetrené financie, pustite sa do niektorých z týchto rekonštrukcií a ak vám to peniaze umožnia, tak aj do všetkých. Všetky tieto rekonštrukcie spravia z vašej obývačky lepšie miesto.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Tlačové správy

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia