spravy.sk spravy.sk

Vytvorte si zo spálne krásne miesto na oddych
zdroj: TS

Vytvorte si zo spálne krásne miesto na oddych

Ak práve uvažujete nad reorganizáciou alebo dokonca kompletnou rekonštrukciou spálne, inšpirujte sa praktickými radami, ktorých sa držia aj interiéroví dizajnéri. Uvidíte, že všetko zvládnete ľavou zadnou.

Investujte do lepšieho nábytku


Začínať by ste mali nábytkom. Ak plánujete starý nábytok vyhadzovať, poobhliadnite sa po lepšom drevenom nábytku, ktorý bude mať pevnejšiu konštrukciu a bude vyrobený z kvalitného trváceho dreva, ktoré nepodľahne kazu.

Vyberajte si kvalitný, veľkosťou vyhovujúci nábytok, ktorý vám poskytne dostatok úložného priestoru nielen na vešanie, ale aj dostatok políc na ukladanie ostatného oblečenia. Ak chcete ušetriť priestor, vyskúšajte rohové skrine. V spálni vám ale neodporúčame príliš veľké skrine. Ak máte možnosť, dajte si šatník zvlášť, poprípade využívajte vstavané skrine v predsieni.

Čím menej preplnená spálňa, tým lepšie podmienky na spánok. Spálňa by mala byť vzdušná, priestranná. Nezabúdajte, že spálňa nie je úložisko všetkých osobných vecí.

Keď tak, kúpte si menšie skrine, poprípade komody, ktoré vám poskytnú priestor na drobnosti – spodné prádlo, ponožky, pyžamá.

Myslite na dobré tienenie


Na vytvorenie dobrej atmosféry budete potrebovať dobré tienenie. Klasické žalúzie je tak trochu nuda. Vyskúšajte napríklad interiérové látkové rolety, ktorých výhodou je vysoká efektivita tienenia. Cez husto tkané látky neprenikne žiadne slnečné žiarenie a mesačný svit a vám tak nebude  nič brániť v oddychu a leňošeniu v posteli.

Kúpte si pevnú posteľ s dobrým matracom

A na záver to najdôležitejšie. Bez postele a dobrého matraca by spálňa nebola spálňou a práve preto vám dávame do pozornosti – kupujte si masívne postele a nebojte sa investovať do dobrého matraca. Posteľ by mala mať pevné nožičky, mala by byť vyrobená z kvalitného dreva a aj po rokoch by mala byť rovnako stabilná, ako po kúpe.

Čo sa týka matracov, odporúčame klasický penový matrac. Je pevný, vydrží vám, prispôsobí sa vašim spánkovým návykom a nebude príliš mäkký, ale zase ani príliš tvrdý. Bude ideálny práve pre vás!

Na záver vám dáme zopár užitočných rád:

1. Spálňu príliš neprepĺňajte. Dávajte len posteľ, menšiu skrinku (komodu), nočný stolík a nočnú lampu (tienidlo).

2. Farba steny nesmie byť červená a fialová. Odporúčame skôr prírodné farby ako zelenú, béžovú, smotanovú, žltú, modrú.

3.
Posteľ nedávajte úplne ku stene. Nechajte priestor na prípadné upratovanie prachu na podlahe za čelom postele.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Tlačové správy

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia