spravy.sk spravy.sk

Majstri sveta prileteli domov, dostanú najvyššie štátne vyznamenanie
zdroj: TASR/AP

Majstri sveta prileteli domov, dostanú najvyššie štátne vyznamenanie

Futbalisti Francúzska sa v pondelok vrátili domov z úspešného svetového šampionátu v Rusku. Deň po zisku titulu majstrov sveta pristáli na parížskom letisku Charlesa de Gaullea a následne zamierili autobusom k Víťaznému oblúku.

Špeciál spoločnosti Air France s trikolórou vejúcou z kokpitu lietadla zdravili po dosadnutí prúdy vody z hasičských áut a na výpravu čakal pod schodmi červený koberec. Ako prvý vystúpil z lietadla brankár a kapitán Hugo Lloris v rukách s trofejou, nasledoval ho tréner Didier Deschamps. Majstrov sveta vítala francúzska ministerka športu Laura Flesselová. 

Na Elyzejských poliach na nich čakal dav, v ktorom boli podľa polície státisíce ľudí. Niektorí oslavovali bielymi a ružovými dymovnicami, armádna letka vytvorila na oblohe francúzsku trikolóru. Hráčov v bielych tričkách s dvoma hviezdami za počet titulov priviezol otvorený autobus.  
  

>
Futbalisti Francúzska s oslavnou jazdou ulicami Paríža (foto: TASR/AP)

Svetových šampiónov potom vo svojom sídle v Elyzejskom paláci privítal na oficiálnej recepcii prezident Emmanuel Macron s manželkou Brigitte. Pred vstupom spoločne zaspievali francúzsku hymnu. Zdroje z Elyzejského paláca agentúru DPA informovali, že členovia majstrovského tímu dostanú v priebehu najbližších mesiacov najvyššie francúzske štátne vyznamenanie - Rad Čestnej légie. Pred dvadsiatimi rokmi dostali rovnaké ocenenie majstri sveta z turnaja na domácej pôde.

zdroj: twitter.com/FOX Sports
zdroj: twitter.com/CNEWS

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: MS vo futbale 2018

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia