spravy.sk spravy.sk

Chorváti po kontroverznom videu vyvodili dôsledky, jeden z aktérov vyradený
zdroj: TASR/AP

Chorváti po kontroverznom videu vyvodili dôsledky, jeden z aktérov vyradený

Ognjen Vukojevič už nie je členom oficiálnej chorvátskej delegácie na prebiehajúcich MS vo futbale. Semifinalista šampionátu z nej vyradil bývalého reprezentanta po kontroverznom videu, na ktorom spolu s obrancom Domagojom Vidom vyjadrovali podporu Ukrajine.

Po štvrťfinálovom triumfe v jedenástkovom rozstrele nad domácim Ruskom Vukojevič vo videopozdrave povedal: "Toto víťazstvo je pre fanúšikov Dynama Kyjev a Ukrajiny... Poďme Chorvátsko." Vida ešte predtým kričal: "Sláva Ukrajine". Obaja v minulosti obliekali dres Dynama Kyjev. Vukojevič bol v oficiálnej chorvátskej výprave vedený ako pozorovateľ.

Multimediálnym odkazom sa zaoberala disciplinárna komisia Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA), ktorá Vidovi udelila varovanie. "Toto nemá nič spoločné s politikou. Mám v Kyjeve a na Ukrajine stále veľa priateľov," bránil sa Vida v rozhovore pre ruský športový portál sports.ru. Chorvátsky futbalový zväz sa za video ospravedlnil organizátorom i ruskej verejnosti. Informovala o tom agentúra AP.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: MS vo futbale 2018

Pozri viac