Spravy.sk Spravy.sk

Vedeli ste že, obyčajná POULIČNÁ LAMPA dokáže zachrániť život? Čítajte...
zdroj: commons.wikimedia.org

Vedeli ste že, obyčajná POULIČNÁ LAMPA dokáže zachrániť život? Čítajte...

Hovorí sa, že pod lampu býva najväčšia tma, no v tomto prípade platí, že pod lampou býva najväčšia pomoc. Pri záchrane života býva najväčším neprajníkom stres. Nielenže sa treba sústrediť na to, ako podať prvú pomoc, ale treba sa sústrediť na to, čo hovoríme do telefónu záchrannej službe. Ich totiž bude zaujímať najmä vaša poloha, aby prišli čo najrýchlejšie na miesto záchrany.

Pomôcť by vám mohla, teda zatiaľ v Bratislave, pouličná lampa. Približne 42 000 lámp má na sebe číslo. Toto číslo je veľmi zázračné a nápomocné! Stačí teda operátorovi povedať číslo na lampe a ten si vyhľadá vašu polohu na mape. Každá má totiž svoje GPS súradnice. 

Toto číslo môžete pokojne využiť aj v momente, že sa stratíte v meste. Ani tento moment nie je vylúčený a rovnako tak pomôžete polícii pri hľadaní a podaní pomoci. 

Veríme, že tento nápad sa bude šíriť ďalej. facebook.com“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Užitočné

Pozri viac