spravy.sk spravy.sk

Doktorka Quinnová má 67 rokov, no to neznamená, že nemôže nafotiť fotky pre Playboy
zdroj: TASR

Doktorka Quinnová má 67 rokov, no to neznamená, že nemôže nafotiť fotky pre Playboy

Legendárny časopis, ktorý "vyzliekol" mnohé slávne ženy, prvýkrát vyšiel v roku 1953. Prvá titulná strana patrila zmyselnej ikone Marilyn Monroe, ktorá sa zároveň stala prvou Playmate. "Chcel som iba vymyslieť časopis, ktorý by obsahoval aj sex. Vznikla z toho značne revolučná myšlienka," uviedol veľký milovník žien známy výstredným spôsobom života.

Hugh_Heffner-Playboy_Covers123482462796
TASR

Hefnerovým cieľom bol magazín pre rozhľadených pánov, ktorý by nespájal sex s prostitúciou. Časopis s nablýskanými erotickými aktmi, ktorý vychádzal od februára 1997 aj v slovenčine, bol od svojho vzniku témou búrlivých diskusií. Možno ste si teda zvykli, že sa v pánskom časopise objavujú len mladé, krásne dievčatá. No Playboy sa nebojí osloviť ani ženy v zrelom veku, čoho je dôkazom aj 67 ročná nezabudnuteľná Doktorka Quinnová, vlastným menom Jane Seymour.

Doktorku Quinnovú nafotil fotograf Aaron Feaver a výsledok je naozaj veľmi vkusný a decentný. Žiadne štipľavé fotografie nečakajte.

Hugh Hefner vyvolal v 60. rokoch minulého storočia sexuálnu revolúciu a stránky svojho časopisu využil aj na zverejňovanie vlastných siahodlhých článkov, ktorými bojoval proti cenzúre a obraňoval slobodu prejavu.

Obit_Hugh_Hefner122319462237
TASR

Do Playboya písali renomovaní autori ako Saul Bellow, Woody Allen, Norman Mailer, John Updike alebo Roald Dahl. Rozhovory do časopisu poskytovali svetoznáme osobnosti. Hefner však nikdy nestratil zo zreteľa, že práve fotografie nahých žien zabezpečujú magazínu dobrý predaj. V zlatých časoch založil Hefner sieť súkromných klubov, v ktorých pôsobili hostesky v ikonických úsporných kostýmoch so zajačími uškami a chvostíkmi. Jeho spoločnosť Playboy Enterprises disponovala aj sieťou hotelov, modelingovými agentúrami, produkovala filmy, knihy a televízne programy. Počas krízových sedemdesiatych rokoch 20. storočia sa Hefner vrátil k časopisu, zaviedol v ňom niekoľko noviniek a postaral sa o pozdvihnutie jeho literárnej úrovne. V roku 1978 sponzoroval rozpadajúci sa historický nápis Hollywood nad Los Angeles, dal obnoviť jeho písmeno Y. O záchranu známeho nápisu sa postaral aj v apríli 2010 sumou 900.000 dolárov (675.000 eur) na odkúpenie pozemku, na ktorom sa nápis nachádza.

V roku 1985 vydavateľ prekonal infarkt, ktorý považoval za memento. Stiahol sa z bujarého verejného života a začal sa venovať rodine a filantropii. Jeho spoločnosť finančne podporuje napríklad záchranu ohrozeného živočícha, malého močiarneho králika žijúceho na Floride, nazvaného Sylvilagus palustris hefneri. Divoké večierky mu však zrejme chýbali, keďže v roku 2001 kúpil v Los Angeles obrovskú vilu známu ako Playboy Mansion, kde následne organizoval ešte väčšie párty so svojimi pôvabnými "zajačikmi". Od roku 2012 bol Hugh Hefner ženatý s dnes 29-ročnou playmate Crystal Harrisovou. Jeho prvou manželkou a matkou dvoch detí bola Mildred Williamsová, dvoch potomkov má aj s druhou manželkou Kimberley Conradovou.

20101108_104725_Playboy_Art_Collection_CAJH5020138954
TASR

V októbri 2015 časopis Playboy oznámil, že od marca 2016 prestane uverejňovať erotické fotografie žien v plnej nahote, argumentujúc silnou konkurenciou pornografie na internete. Náklad magazínu klesol z 5,6 milióna výtlačkov v roku 1975 na 800.000 v uplynulých rokoch. Po takmer roku, vo februári 2017, sa však k svojej tradícii zverejňovania fotografií nahých modeliek časopis vrátil.


instagram.com/janeseymour

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Pre mužov

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia