spravy.sk spravy.sk

Polícia obvinila mladíka a dievča z drogovej trestnej činnosti

Z prečinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi polícia obvinila 26-ročného Patrika z okresu Košice-okolie a 21-ročnú Miriam z Košíc. TASR o tom v utorok informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová.

"Obvinený muž v októbri 2017 v lokalite Zelená stráň v Košiciach u seba neoprávnene prechovával plný zrolovaný papierik so zelenou sušinou, pričom expertíznym skúmaním bolo zistené, že ide o 0,70 gramu vysušených rastlín konope a podrveného tabaku. Ďalej bolo nájdené igelitové vrecúško so zelenou sušinou, v tomto prípade 1,18 gramu vysušených vrcholkov rastliny konope, a prázdna kovová drvička, kde expertíza potvrdila prítomnosť účinnej látky konope. Obvinenému Patrikovi hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody až na tri roky," uviedla Ivanová.

Trojročný trest odňatia slobody hrozí v prípade dokázania viny aj obvinenej žene, ktorá v septembri v areáli bývalého mäsokombinátu v Košiciach u seba neoprávnene prechovávala ručne balenú cigaretu s obsahom podrveného tabaku a konope s hmotnosťou 0,047 gramu a igelitové vrecúško s obsahom 0,49 gramu rastlinného materiálu rodu Cannabis.

"Výsledky expertízneho skúmania potvrdili, že zo zaisteného množstva by bolo možné pripraviť jednu obvykle jednorazovú dávku drogy," dodala Ivanová.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Slovensko

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia