spravy.sk spravy.sk

Manželka mu zomrela, pretože sa nemali ako cez horu dostať do nemocnice. Za 22 rokov ju tento muž sám len s kladivom prekopal!

Hovorí sa, že kde je vôľa, tam je aj cesta. V prípade Dashratha Manjhi to platí úplne doslovne. So svojou manželkou bývali spolu v dedinke Gehlour. Tá bola od ostatného sveta odrezaná obrovskou horou, ktorú museli vždy obchádzať, aby sa napr. dostali do obchodu, či k lekárovi.

Práve táto hora sa stala osudnou jeho manželke. Dashrath pracoval ako banník. Jeho milovaná žena Falguni mu každý jeden deň doniesla do práce obed. V jeden deň sa však počas cesty zranila. Akútne potrebovala lekára. Do najbližšieho mesta Gaya museli prejsť celých 55 kilometrov. Obchádzka však spôsobila to, že manželka mu zomrela. Lekári jej nestihli pomôcť. 

Po smrti manželky sa Dashrath rozhodol, že zmení život v dedine Gehlour. Nechcel dopustiť to, aby kvôli chýbajúcej ceste ešte niekto prišiel o život. Vzal do rúk banské náčinie a začal kopať. Trvalo mu celých 22 rokov, kým sa prekopal na druhú stranu hory, ktorá vzala jeho žene život. 

video
video

Ľudia z dediny ho považovali za blázna. Jeho však hnala spomienka na milovanú ženu. Prebúral 110 metrov dlhú a 10 metrov širokú cestu. Skrátil trasu do najbližšieho mesta z 55 na 15 kilometrov.

video
video

V roku 2007 Dashtath zomrel na rakovinu. V dedine a v okolí mu dali prezývku Mountain Man. Už nikto tohto muža nepokladal za šialenca, pretože vďaka jeho vytrvalosti, sa všetkým rapídne zmenil a zlepšil život! boredomtherapy.com

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia