spravy.sk spravy.sk

Ďalší plánovaný útok? V Lyone zatkli muža ozbrojeného nožom
zdroj: TASR/AP

Ďalší plánovaný útok? V Lyone zatkli muža ozbrojeného nožom

Muža ozbrojeného dlhým nožom zatkli vo štvrtok v meste Lyon na juhovýchode Francúzska, keď sa chystal nastúpiť do električky, uviedol zdroj blízky vyšetrovaniu pre tlačovú agentúru AFP. Pravdepodobne bol už pripravený útočiť.

O podozrivom afganskom občanovi - dvadsiatnikovi, ktorý bol oblečený v tradičnom afganskom odeve, boli včas upovedomené francúzske tajné služby, dodal zdroj.

"Mal pri sebe 30-centimetrový nôž a zrejme bol pripravený na čin," povedal pre AFP starosta druhého obvodu Lyonu Pierre Oliver.

Zadržaného muža vypočúvajú a pravdepodobne podstúpi psychologické vyšetrenie.

K zatknutiu došlo neďaleko veľkej vlakovej stanice v historickom jadre mesta, neďaleko lokality, kde v máji 2019 na rušnej pešej zóne vybuchla balíková bomba a zranila 14 ľudí.

Podozrivý z tohto bombového útoku, 24-ročný Francúz alžírskeho pôvodu, neskôr vyšetrovateľom povedal, že "v srdci tajne" prisahal vernosť teroristickej organizácii Islamský štát (IS).

Francúzskom vo štvrtok už skôr otriasli vraždy troch ľudí v kostole v Nice, meste na pobreží Stredozemného mora. Vyšetrovatelia tento brutálny čin spáchaný nožom riešia ako džihádistický teroristický útok.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Svet

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia