spravy.sk spravy.sk

Najslávnejší kohút na svete dnes "oslavuje" 75 rokov. Bez hlavy žil celých 18 mesiacov
zdroj: video

Najslávnejší kohút na svete dnes "oslavuje" 75 rokov. Bez hlavy žil celých 18 mesiacov

Písal sa rok 1945, presne 10. september, kedy sa manželia Lloyd a Clara Olsenovci rozhodli zabíjať na svojej farme sliepky. Poviete si, nič zvláštne, no im sa niečo zvláštne stalo a preslávilo ich to na celé roky.

Pán Lloyd sa rozhodol, že 5 a pol mesačný kohút menom Mike skončí na pekáči. Mal ale šťastie v nešťastí. Keď ho totiž Olsen položil na peň a zahnal sa sekerou po jeho krku trafil sa veľmi nepresne. Sekera nepreťala krčnú tepnu a vzniknutá krvná zrazenina zabránila jeho vykrvácaniu. Mikovi ostalo aj jedno ucho a dokonca aj celý mozgový kmeň, ktorý majú kohúty umiestnený na hrudi.

Na prvý pohľad to vyzeralo, že kohút hlavu nemá, no ostala mu z nej časť, ktorá ho udržiavala pri živote. Možno by ste čakali, že tento nepresný zásah mu "zachránil" život len na pár minút, no nie je to tak. Inak by nebol taký slávny. Mike žil ešte celých 18 mesiacov.

Lloyd sa už kohúta nesnažil zabiť a čakal, kým zomrie prirodzenou smrťou. Mike si celé mesiace spokojne pobehoval po dvore. Lloyd sa o neho staral a dokonca ho aj kŕmil. Mika kŕmil pomocou pipety a to mliekom, vodou a malými kúskami kukurice. Takto ho udržoval pri živote a vytvoril tak fenomén, ktorý obletel najskôr celé USA a nakoniec aj celý svet.

video

Mike dokonca ešte stihol čo to pocestovať po svete a jeho majiteľ ešte na ňom zarobil. Na vrchole Mikeovej slávy zarábal Olsen na svojom kohútovi mesačne až 4 500 dolárov. V marci v roku 1947 Mike nakoniec zomrel. Osudný sa mu stal jeden deň na jeho turné, kedy sa zadusil, resp. mu zlyhal dýchací systém.

zdroj: bbc.com

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Zaujímavosti

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia