spravy.sk spravy.sk

Najosamelejší slon na svete po 35 rokoch v ZOO konečne okúsi slobodu!
zdroj: Facebook/Four Paws International

Najosamelejší slon na svete po 35 rokoch v ZOO konečne okúsi slobodu!

35 rokov je skutočne dlhý čas. Slon Kaavan, ktorý bol držaný v malej ohrade v pakistanskej zoo v hlavnom meste Islamabád, vie o tom svoje. Celý tento čas v nehostinných podmienkach. Práve vďaka jeho smutnému životu si vyslúžil prívlastok "najosamelejšieho slona na svete".

Ešte do roku 2012 bol vo výbehu so svojou partnerkou, tá ale uhynula, tak bol celých 8 rokov sám. Aktivisti Four Paws si ale povedali dosť a začali bojovať o jeho prepustenie na slobodu. 

Ešte v máji pakistanský najvyšší súd nariadil zatvorenie ZOO pre zanedbávanie zvierat a zlú starostlivosť, a to bol moment, ktorý aktivisti nemohli premrhať. Príbeh smutného a osamelého slona Kaavana pritiahol na seba veľkú pozornosť. Dlhé roky v ZOO zanechali na zvierati svoje dôsledky: „Vyvinulo sa uňho stereotypné správanie, čo znamená, že celé hodiny krúti hlavou tam a späť. Je to hlavne preto, že sa jednoducho nudí.“ Najväčším paradoxom bolo zistenie, že Kaavan má nadváhu, aj keď bol viditeľne podvyživený. 

Po zdravotnej prehliadke, ale prišla pre zanedbaného slona krásna správa. „Po vykonaných kontrolách, ktoré potvrdili, že Kaavan je dostatočne silný, budú podniknuté kroky na dokončenie jeho presídlenia do rezervácie, ktorá by mohla byť v Kambodži,“ povedal aktivista Martin Bauer z Four Paws.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Zaujímavosti

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia