spravy.sk spravy.sk

Mexiko sa k obezite postavilo rázne. Maloletí si nezdravé jedlo a nápoje v obchodoch už nekúpia
zdroj: pexels.com

Mexiko sa k obezite postavilo rázne. Maloletí si nezdravé jedlo a nápoje v obchodoch už nekúpia

Obezita je vo svete skutočne vážny problém. Nezdravo priberajú nielen dospelí, ale aj deti. Práve tá detská obezita je ešte omnoho vážnejšia, nakoľko maloletí tak svoje telo vo vývine zaťažujú zbytočnými kilami a ohrozujú svoje zdravie.

V Mexiku sa ale k tomuto problému postavili skutočne rázne. Úrady evidujú, že až 73% Mexičanov je obéznych, a to je alarmujúce číslo. K tomuto číslu prispieva hlavne konzumácia sladených nápojov, nakoľko Mexiko je v ich konzumácii na čele svetovej tabuľky.

Mexický štát Oaxaca je jedným z 32 štátov Mexika. Rozhodli sa problém obezity riešiť radikálne, a tak sa odhodlali ku kompletnému zákazu predaja nezdravého jedla, ako sú napr. čipsy, či sladkosti, a sladených nápojov deťom mladším ako 18 rokov.

Nejde len o zákaz predaja týchto produktov maloletým, ale nový zákon zakazuje aj ich propagáciu pre maloleté osoby. 

Neexistujú žiadne výnimky, ani pre školské automaty, čo sa samozrejme obchodníkom vôbec nepáči. Poslankyňa Magaly López Domínguez obchodníkom odkázala, že nezdravé jedlo a sladené nápoje môžu pokojne predávať aj naďalej, len tieto produkty nebudú môcť predať priamo deťom.

zdroj: bbc.com

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Zaujímavosti

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia