spravy.sk spravy.sk

Členovia britskej kráľovskej rodiny blahoželali vojvodkyni Meghan k narodeninám na sociálnych sieťach
zdroj: TASR/AP

Členovia britskej kráľovskej rodiny blahoželali vojvodkyni Meghan k narodeninám na sociálnych sieťach

Britská kráľovná Alžbeta II. zablahoželala v utorok manželke svojho vnuka Harryho, vojvodkyni zo Sussexu, k jej 39. narodeninám.

Ako informovala agentúra DPA, na kráľovninom konte na sociálnej sieti Instagram sa v utorok objavil lakonický text s blahoželaním k narodeninám vojvodkyne Meghan sprevádzaný fotografiou oboch dám počas ich spoločnej návštevy v meste Chester v roku 2018.

Na sociálnych sieťach Meghan zablahoželali aj Harryho otec, princ Charles, s manželkou Camillou, ako aj jeho starší brat, princ William, s manželkou Catherine, vojvodkyňou z Cambridgeu.

Meghan Markleová sa vydala za princa Harryho v máji 2018 a o rok neskôr sa im narodil syn Archie. Začiatkom tohto roka manželia oznámili, že plánujú viesť nezávislejší život a financovať si ho sami. Vzdali sa kráľovských povinností, chcú si budovať vlastnú kariéru a nedávno sa presťahovali do Los Angeles.

Harry je šiesty v poradí nástupníctva na britský trón. Aj keď sa vzdal povinností v rámci kráľovskej rodiny, zostal mu titul princ a pár si ponechal tituly vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Svet

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia