spravy.sk spravy.sk

Príbeh ako z filmu. Koronavírus uväznil muža na letisku. Žije tam už viac ako 100 dní!
zdroj: facebook.com

Príbeh ako z filmu. Koronavírus uväznil muža na letisku. Žije tam už viac ako 100 dní!

Písal sa rok 2004, kedy do kín prišiel legendárny film Terminál v hlavnej úlohe s Tomom Hanksom. Dej príbehu netreba veľmi opisovať. Ide o to, že Victor Navorski uviazol na letisku, kde prežil celé mesiace.

Mohlo by sa zdať, že niečo podobné sa skutočne môže stať len vo filme, no vedzte, že sa to deje aj v skutočnosti, ba dokonca v týchto chvíľach. 

Roman Trofimov z Estónska pricestoval z Bangkoku do Manily 20. marca tohto roka. Do krajiny sa nedostal, pretože Filipíny mu pozastavili vstupné víza kvôli koronavírusu. Logicky sa chcel teda dostať domov, no ani to sa mu nepodarilo. Spoločnosť AirAsia totiž zrušila všetky svoje lety a do Estónska. „Som Európan z Estónska a uviazol som na Medzinárodnom letisku Manila na viac ako 100 dní. Potrebujem akúkoľvek pomoc, aby som sa odtiaľto dostal."

Údajne mu vzali pas a musí počkať na uvoľnenie karanténnych opatrení. Aj pomoc estónskeho konzulátu je nedostatočná. Ambasáda mu ponúkla let do Amsterdamu, no za poplatok 1 500 dolárov (vyše 1 300 eur). S touto ponukou nesúhlasil. Ambasáda sa ale obraňuje tým, že Roman odmietol aj evakuačný let. Ktovie, na ktorej strane je pravda. 

Čo je však fakt, že Roman žije na letisku už 111 dní.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Zaujímavosti

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia