spravy.sk spravy.sk

Domček v idylickom talianskom mestečku môžete mať len za 1 euro! Úplne vážne!
zdroj: wikipedia.org

Domček v idylickom talianskom mestečku môžete mať len za 1 euro! Úplne vážne!

Momentálna situácia vo svete je neistá. Aj keď koronavírus pomaly odchádza a život sa vracia do starých koľají, ľudia sa boja. Boja sa davov, boja sa preplnených miest, kde by sa vírus mohol stále potencionálne šíriť. Čo tak teda vlastniť malý domček v krásnom prímorskom prostredí? Skvelý nápad a nie až tak nákladný.

Sicílska Bivona totiž ponúka možnosť kúpi nehnuteľnosti len za 1 euro. Tzv. "covid-free" mestečko sa snaží opäť vybudovať miestnu komunitu, a to sa bez ľudí nedá.

Mestečko Cinquefrondi v regióne Kalábria štartuje operáciu s názvom Operation Beauty, ktorej cieľom je opäť oživiť aj tie časti mesta, ktoré boli doteraz opustené a chátrali.

Vítaní sú všetci, no najviac by sa potešili mladým ľuďom, alebo rodinám s deťmi. Jednoducho takým, u ktorých je možnosť, že zotrvajú na tomto mieste dlhšie. 

Čo teda potrebujete urobiť, aby ste mohli mať domček v horách, ale aj 15 minút od mora? Za začiatok stačí zaplatiť len 1 euro za dom a následne ročný poplatok 250 eur, kým sa dokončí renovácia príbytku. Ak sa však nový majiteľ rozhodne, že príbytok nezrekonštruuje do 3 rokov od kúpy, hrozí mu pokuta až do výšky 20 000 eur.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Zaujímavosti

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia