spravy.sk spravy.sk

Kvitová by radšej zrušila tohtoročné grandslamy, ako ich hrať bez divákov
zdroj: TASR

Kvitová by radšej zrušila tohtoročné grandslamy, ako ich hrať bez divákov

Česká tenistka Petra Kvitová si vie iba ťažko predstaviť odohranie grandslamových turnajov bez divákov. Preto sa aj ona zaradila do tábora, ktorý by radšej akceptoval nepríjemný verdikt o zrušení koronakrízou paralyzovanej sezóny. Dvojnásobná wimbledonská víťazka to uviedla v rozhovore pre miestne médiá pred utorňajším štartom turnaja O pohár prezidenta Českého tenisového zväzu.

Svetový tenis sa nehrá od marca, v ideálnom prípade by sa tento rok mohli uskutočniť dve grandslamové podujatia vo Francúzsku a USA. V hre sú možnosti odohrať zopár turnajov na konci roka či celú sezónu ukončiť. "US Open a Roland Garros stále bojujú o to, aby sa hralo, hoci bez divákov. V tomto prípade radšej ani nehrať. Bez fanúšikov je to iné, ľudia sú náš hnací motor. Nie je to pekné a tenis si to nezaslúži. Ja mám svoje roky, možno ešte nejaký grandslam odohrám," uviedla 30-ročná Kvitová. Aj prísne bezpečnostné opatrenia u víťazky 27 turnajov WTA vzbudzujú rozpaky: "Nie sme na to zvyknutí. Úprimne sa domnievam, že nepodávanie si rúk je neetické. Je to šport a malo by to byť na nejakej úrovni."

Medzinárodná tenisová federácia (ITF) pre pandémiu koronavírusu predĺžila pozastavenie všetkých turnajov až do 31. júla 2020. Týka sa to mužských a ženských turnajov na okruhoch ATP, WTA a ITF, juniorských a seniorských turnajov ITF, tenisového okruhu pre vozíčkarov ako aj okruhu plážového tenisu. V apríli zrušili všetky turnaje naplánované do 13. júla, v tomto roku sa neuskutoční ani prestížny Wimbledon.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Tenis

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia