spravy.sk spravy.sk

Koronavírus zmenil statného muža za 6 týždňov na nepoznanie. Vystríha ľudí predtým, že sa to môže stať každému
zdroj: instagram.com

Koronavírus zmenil statného muža za 6 týždňov na nepoznanie. Vystríha ľudí predtým, že sa to môže stať každému

"Chcel som ukázať, že sa to môže stať každému. Nezáleží na tom, či ste mladí alebo starí."

43- ročný Mike Shultz zo San Francisca pracuje ako zdravotná sestra. Žiaľ, aj on ochorel na koronavírus. Priebeh jeho ochorenia bol však veľmi komplikovaný a zlý. Predtým, ako Mike ochorel, bol vitálny zdravý muž s vypracovaným telom. 

Mike nikdy nemal nejaké závažné zdravotné problémy, no pred ochorením sa spolu s priateľom zúčastnili festivalu v Miami Beach. Tam sa zrejme obaja nakazili. Jeho priateľ mal "len" teploty a ťažkosti s dýchaním, zatiaľ čo sa jeho pľúca plnili tekutinou. Stav sa mu rýchlo zhoršoval a 16. marca ho hospitalizovali. 

Pred hospitalizáciou vážil 86 kilogramov, no v priebehu liečby rapídne schudol a dostal sa na váhu 63 kilogramov! Mike sa rozhodol svoj príbeh zdieľať na sociálnej sieti, aby všetkým ukázal, že pred koronavírusom musia mať rešpekt, pretože môže postihnúť každého.

“Chcel som všetkým ukázať, ako môže dopadnúť 6-týždňový pobyt na ventilátore alebo intubácii. Okrem iného, Covid-19 znížil moju pľúcnu kapacitu. Viac ako 8 týždňov som bol ďaleko od rodiny a priateľov. Bolo to veľmi ťažké, ale momentálne pracujem na tom, aby som sa vrátil do kondície,” napísal Mike k fotografii.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Zaujímavosti

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia