spravy.sk spravy.sk

Drobný vtáčik žil so zdeformovanými nohami. Záchranári mu vyrobili malinké kartónové snežnice, a tým mu zachránili život

Drobný vtáčik žil so zdeformovanými nohami. Záchranári mu vyrobili malinké kartónové snežnice, a tým mu zachránili život

Malé zvieratká sú na pohľad veľmi rozkošné. O to viac nás bolí, keď vidíme, že sa trápia, alebo sú zranené. Len pred pár dňami sme písali o malom škrečkovi, ktorý si zlomil nohu a dostal sadru. Viac na: Malinký škrečok si zlomil nohu, tak dostal sadru. S dočasnou pomôckou vyzerá rozkošne on, aj iné zvieratká! Zranenie si spôsobil škrečok sám, no v tom prípade išlo žiaľ o deformáciu, s ktorou sa drobný vtáčik narodil. 

Záchránári z centra California Wildlife Center našli vtáčika, ktorý mal zdeformované nohy. Každý vie, ako vyzerajú klasické hrabavé končatiny, no on také nemal. U vtákov sa takýto prípad môže stať. Príčinou je rýchly rast. Drozdec teda chodil po zdeformovaných kýptikoch, čo mu spôsobovalo ďalšie zranenia. 

http://cawildlife.org/
Ošetrovatelia sa preto rozhodli pomôcť mu. Vyrobili mu z kartóna a lepiacej pásky malinké snežnice. Resp. aspoň tak vyzerá ich počin. Jednotlivé prsty mu na kartóne vystreli a prilepili páskou. Takto musí vydržať nejaký čas, kým sa mu nevystrú. Zvyčajne to však trvá len týždeň, či dva. Potom sa drozdec vráti do voľnej prírody. 

http://cawildlife.org/


Zdroj: thedodo.com

mc

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia