spravy.sk spravy.sk

Lajčák rokoval v Káhire o prehĺbení spolupráce

Lajčák rokoval v Káhire o prehĺbení spolupráce

Minister zahraničných vecí SR Miroslav Lajčák navštívil v nedeľu Egypt, kde rokoval s egyptským ministrom zahraničných vecí Sámihom Šukrím a s generálnym tajomníkom Ligy arabských štátov (LAŠ) Ahmadom Abúlom Ghajtom.

TASR
Lajčák a jeho egyptský rezortný partner na záver spoločného rokovania podpísali bilaterálnu dohodu o spolupráci v oblasti vedy, školstva, kultúry a športu. Podpis tejto zmluvy podľa šéfa slovenskej diplomacie vyjadruje záujem oboch krajín prehĺbiť existujúce priateľské vzťahy a premietnuť ich do ďalších konkrétnych oblastí.
Na rokovaní s generálnym tajomníkom LAŠ sa Lajčák venoval najmä situácii v problémových krajinách Blízkeho východu a v Severnej Afrike. Z pozície predstaviteľa predsedníckej krajiny Rady EÚ hovoril aj o migračnej kríze a boji proti terorizmu. V oboch týchto oblastiach by bolo podľa Lajčáka potrebné zintenzívniť vzájomnú spoluprácu medzi EÚ a LAŠ. 
Slovenský minister počas pobytu v Káhire navštívil aj detskú onkologickú nemocnicu, kde odovzdal symbolický šek v hodnote 10.000 eur na pomoc pri liečbe rakoviny. Táto nemocnica poskytuje zdravotnú starostlivosť deťom z celého Egypta i z krajín Blízkeho východu a Afriky a je financovaná výhradne z darcovských príspevkov.

Zdroj: TASR

ef

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Slovensko

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia