spravy.sk spravy.sk

Ancelotti si užíva voľno, Liverpool trénovať nebude

Ancelotti si užíva voľno, Liverpool trénovať nebude

Futbalový odborník Carlo Ancelotti sa vráti k trénovaniu v budúcej sezóne. Ako uviedol na športovej konferencii v Londýne, momentálne si užíva voľno a na prácu na plný úväzok nemyslí.

3-0d577d8cb6178da2c6b4c91c366b69d81f40abf2.jpg

"Samozrejme, že sa k trénovaniu chcem vrátiť, pretože je to moja vášeň. Teraz však oddychujem a chcem si to užiť. Na ďalšiu sezónu však budem pripravený," uviedol bývalý kouč Realu Madrid, Paríža Saint-Germain, londýnskej FC Chelsea, AC Miláno či Parmy.

Päťdesiatšesťročný Talian bol jedným z dvoch hlavných kandidátov na uvoľnené miesto kormidelníka v FC Liverpool. Na lavičku tímu zo štadióna Anfield, kde pôsobí aj kapitán slovenskej reprezentácie Martin Škrtel, tak s najväčšou pravdepodobnosťou zasadne Nemec Jürgen Klopp.

Britské médiá v utorok informovali, že zástupcovia Kloppa sú v intenzívnom kontakte s vedením Liverpoolu. Pre Nemca je údajne pripravená trojročná zmluva, ktorú podpíše do konca týždňa. Štyridsaťosemročný Klopp ukončil svoje úspešné pôsobenie v Borussii Dortmund v máji, predtým trénoval iba Mainz. V oboch kluboch vydržal zhodne po sedem rokov. Do Liverpoolu sa s ním presťahujú aj jeho asistenti Željko Buvač a Peter Krawietz, s ktorými pôsobil v Borussii.

Zdroj: TASR

mc

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Futbal

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia