spravy.sk spravy.sk

Slovenskú futbalovú reprezentáciu posilní Ján Ďurica

Slovenskú futbalovú reprezentáciu posilní Ján Ďurica

Po vyše päť mesiacov trvajúcich patáliách s ľavými slabinami sa stopér Ján Ďurica prednedávnom opäť zapojil do futbalového diania. Po vynechaní troch súbojov kvalifikácie EURO 2016 (Macedónsko, Španielsko a Ukrajina - pozn.) sa pred jej vyvrcholením proti Bielorusku a Luxembursku opäť ocitol v nominácii trénera slovenskej reprezentácie Jána Kozáka.

3-3f0c11cce34acb7ac1ab67a7b1e8adee1b27e60a.jpg

Tridsaťtriročný legionár momentálne druhého tímu ruskej ligy Lokomotivu Moskva sa po zdravotnej stránke cíti v poriadku a je pripravený pomôcť národnému tímu spečatiť historický postup na šampionát vo Francúzsku. Cesta naň vedie cez jedno víťazstvo v októbrovom dvojzápase. "Som rád, že zdravotný stav mi umožňuje byť opäť s chalanmi z reprezentácie. Všetci veríme, že v piatok spravíme posledný krok, ktorý nám zostáva urobiť. Spoliehame sa iba na seba a veríme, že už v piatok postúpime. S trénerom sa ešte budeme rozprávať, uvidíme, čo ukážu tréningy, ale idem do nich naplno. Cítim, že by som mohol hrať. Odhodlanie a motivácia je v mojom prípade obrovská. Dúfam, že keď nastúpim, podám dobrý výkon a mužstvu pomôžem," povedal Ďurica.

Postupový osud majú zverenci trénera Jána Kozáka vo vlastných rukách. Oslavy by si všetci radi vychutnali už v piatok pred žilinským publikom. "Pokúsime sa dať definitívnu bodku za doposiaľ úspešným vystúpením v kvalifikácii, v ktorej sme to dobrou hrou dotiahli tam, kde sa teraz nachádzame. Prilákali sme ľudí na tribúny, Slovensko vďaka nám žije futbalom. Jednoznačne chceme už v piatok spraviť posledný krok. Proti Bielorusku to bude len o nás," myslí si Ďurica. Od aprílového zranenia a následnej operácie slabín, ktorú podstúpil v Helsinkách, uplynulo veľa času. "Ten bol pre mňa azda najväčším protivníkom. Ako futbalista som zvyknutý pravidelne hrávať a nie byť takú dlhú dobu zranený. Bolo to náročné na psychiku, päť mesiacov na maródke je skutočne dlhá doba. Najviac mi pomohla fyzioterapeutka Dominiky Cibulkovej Iveta Stanková, veľkú oporu som cítil aj v klube a najmä v rodine, ktorá celý čas stála pri mne," poďakoval sa Ďurica.

Zdroj: TASR

mc

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Futbal

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia