spravy.sk spravy.sk

VIDEO: Torres dostal za brutálny atak 41-zápasový dištanc

VIDEO: Torres dostal za brutálny atak 41-zápasový dištanc

Disciplinárna komisia zámorskej NHL potrestala kanadského hokejistu Raffiho Torresa exemplárnym 41-zápasovým dištancom. Útočník San Jose Sharks si vyslúžil suspendáciu na polovicu sezóny za brutálny atak na Jakoba Silfverberga z Anaheimu Ducks. Torres v sobotňajšom prípravnom zápase za útok do oblasti hlavy a krku dostal trest do konca zápasu. Švéd duel nedohral, ale podľa Ducks neutrpel vážnejšie zranenie. 

3-8906fb6ce8b3210a8fff5fe7c08c5297416bbaed.jpg

Incident sa stal v čase 12:45 prvej tretiny. Torres bez snahy získať puk vrazil do hlavy švédskeho útočníka, ktorý zostal po útoku otrasený ležať na ľade a do zápasu sa nevrátil. 


"Našťastie je v poriadku. Bol to posledný prípravný zápas a nemalo zmysel, aby sa do hry vrátil," povedal po zápase tréner Ducks Bruce Boudreau. 

Tridsaťtriročný Torres, ktorý zároveň príde o polovicu platu (440.860 dolárov), je známy svojou tvrdou a často až zákernou hrou. V apríli 2012 počas súboja 1. kola play off ešte ako hráč Phoenixu Coyotes podobne zaútočil na slovenského útočníka Mariána Hossu. Útočníka Chicaga Blackhawks napadol ramenom do hlavy po odohratí puku a Hossu odviezli z ľadu na nosidlách. Torres vtedy za brutálny zákrok dostal 25-zápasový trest.

Zdroj: TASR

mc

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Hokej

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia