spravy.sk spravy.sk

Ibrahimoviča delia už len dva góly od Pauletovho rekordu

Ibrahimoviča delia už len dva góly od Pauletovho rekordu

Švédskeho kanoniera Zlatana Ibrahimoviča delia už len dva presné zásahy od vyrovnania klubového rekordu Pedra Pauletu, ktorý v drese francúzskeho tímu Paríž St. Germain nastrieľal v rámci všetkých súťažných zápasov 109 gólov. Tridsaťtriročný Ibrahimovič ich má na konte 107 po tom, ako v utorok skóroval proti Guingampu pri víťazstve úradujúceho majstra 3:0.

3-62688b3742a8ba5bbdee2eed27e5e97220ce6387.jpg

Ibrahimovič bude atakovať rekord portugalskej legendy už v sobotňajšom dueli 8. kola na pôde FC Nantes."Všetky rekordy sú na to, aby sa lámali. Vedel som, že jedného dňa príde niekto, kto moje gólové konto v PSG prekoná. Ibra je na najlepšej ceste, je skutočne veľmi blízko. Keď sa mu to nepodarí tento víkend, ten ďalší určite...,"cituje Pauletu denník L'Equipe.

Ikonický "Ibra" pôsobí v Parku princov od roku 2012 a výraznou mierou prispel PSG k trom nepretržitým titulom majstra Francúzska. Predtým hrával rodák z Malmö v Ajaxe Amsterdam, Juventuse Turín, Interi Miláno, FC Barcelona a AC Miláno. Na 107 gólov v drese PSG potreboval iba 134 zápasov, Pauleta na 109 zásahov musel odohrať 211 zápasov.

Zdroj: TASR

mc

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Futbal

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia