spravy.sk spravy.sk

OĽaNO bude v kampani prezentovať aj výsledky P. Polláka, cení si ich

OĽaNO bude v kampani prezentovať aj výsledky P. Polláka, cení si ich

Opozičné hnutie OĽaNO je pripravené v predvolebnej kampani prezentovať aj prácu splnomocnenca vlády pre rómske komunity a poslanca Národnej rady SR Petra Polláka (OĽaNO). TASR to potvrdil líder hnutia Igor Matovič s tým, že Pollák má dobré výsledky a treba ich voličom podať.

3-820c35f0025651f03e2e6cd435c12afc9ef44923.jpg
"Musíme o tom hovoriť, lebo ľudia si myslia, že rómska problematika sa vyrieši, keď zrazu na ulici neuvidia Róma,"odkázal Matovič. Dobrých vecí, ktoré Pollák presadil, je podľa jeho slov veľa. "Najodvážnejším krokom bol zákon, podľa ktorého každý dlhodobo nezamestnaný si sociálnu dávku musí odpracovať. To sa týka hlavne Rómov. Peter Pollák sa nebál s týmto zákonom pred Rómov predstúpiť," zdôraznil Matovič.

Ako presne bude kampaň Polláka vyzerať, zatiaľ jasné nie je. Splnomocnenec bude svoje počiny najmä vysvetľovať. Na otázku, či by OĽaNO túto pozíciu zobralo aj po voľbách, Matovič odvetil, že jeho hnutie sa chystá do vlády. "Myslím si, že nebudeme v opozícii, takže toto neriešim. Určite ale neľutujeme, že sme to vzali. Išlo o prejav, že sa vieme správať zodpovedne a nebojíme sa ani zrejme najzložitejšieho problému SR," dodal šéf Obyčajných.

Pollák si však musel počas svojho pôsobenia vypočuť aj kritiku. Napr. predstavitelia KDH odkázali, že Rómov nespája, ale ich rozdeľuje a že napätie medzi majoritou a Rómami sa zvýšilo. Jeho návrhy označili za marketingové, nie systémové. Po Pollákovom odvolaní volala Rómska iniciatíva Slovenska, podľa ktorej zneužíva funkciu na politické ciele OĽaNO. Jeho odchod chcela aj Strana rómskej únie na Slovensku, lebo vraj problematiku nijako nerieši.

"Rómskych strán sú desiatky. Niektoré fungujú za účelom, aby v čase volieb správne motivovali ľudí v rómskych osadách, a potom to takto vyzerá. Nechce sa mi ani komentovať bludy takýchto ľudí," reagoval vtedy Matovič.

Zdroj: TASR
dch

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Slovensko

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia