spravy.sk spravy.sk

Rozsiahly požiar v Tatrách sa zrejme rozšíril z krbu

Rozsiahly požiar v Tatrách sa zrejme rozšíril z krbu

V Tatranskej Kotline vo Vysokých Tatrách horel penzión Limba. Podľa operačného dôstojníka Okresného riaditeľstva (OR) Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Poprade Adriána Troppa išlo o rozsiahly požiar.
      Nahlásený bol krátko pred 10. hodinou. Riaditeľ OR HaZZ v Poprade Ondrej Šproch doplnil, že požiar sa podarilo lokalizovať a na mieste sa robia už len dohasovacie práce. „Postupne sa rozoberá strecha, dohasujú sa ešte tlejúce miesta. Požiar zasiahol celú strechu a stropy, už by sa však nemal ďalej šíriť a ohrozovať okolie,“ objasnil. Odkiaľ sa požiar rozšíril, zatiaľ nie je známe, to bude predmetom vyšetrovania. Pravdepodobné však je, že od krbu.

tatry.jpg


      Operačný dôstojník Krajského riaditeľstva HaZZ v Prešove pre TASR doplnil, že predbežné škody sú minimálne v hodnote 400.000 eur, keďže budova celá zhorela do tla. „Oheň sa zo strechy rozšíril na prvé poschodie, a potom aj na prízemie, ešte stále tam sú naši príslušníci. Ide o komplikované hasenie, keďže celá konštrukcia budovy bola z dreva a je potrebné objekt nielen hasiť, ale aj postupne rozoberať,“ uviedol krajský operačný dôstojník.
      Na mieste zasahovalo celkove 29 príslušníkov HaZZ z Popradu, Starej Ľubovne, Kežmarku a Levoče so 14 kusmi techniky.

Zdroj: TASR

pb

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Slovensko

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia